Ga naar inhoud

Welkom op Retroforum
Registreer je vandaag nog en doe mee in deze gezellige community die gaat over alles wat retro is. Heb je al een account? klik dan hier om in te loggen. - Heb je nog geen account? Waar wacht je nog op? Het is geheel gratis! Klik hier en maak een account aan.

Fotowedstrijd

Stem nu mee: welke ingezonden foto is de mooiste? Klik hier

Keyboards uit het digitale tijdperk


  • Op dit topic mag je niet antwoorden.
4 replies to this topic

#1
Hinse

  • User
  • Frogger

  • 3841 posts
  • LocatieUtrecht
  • Console:Gameboy


In navolging van dit inmiddels alweer lang stilstaande topic over analoge synths hier een topic over de nieuwere generatie keyboards. Aanleiding is een oud keyboard dat ik hier onder het stof vandaan haalde dat ooit van een neef geweest is. Ik kan zelf geen keyboard spelen (niet eens noten lezen :P), maar ik heb wel even een demofilmpje van het desbetreffende apparaat op Youtube gezet:



Volgens mij stamt het apparaat uit begin jaren '90, want er zitten veel 80s en early 90s beats in verstopt. Ik kan het exacte jaartal niet achterhalen.

Ik ben bijvoorbeeld benieuwd wat synth guru's DJ en Ross van de nieuwere generatie keyboards met midi-aansluiting vinden. En wat zijn nou legendarische keyboards/synthesizers van de afgelopen 20 jaar?

#2
Ross

  • Moderator Retroforum
  • Asteroid

  • 1466 posts
  • LocatieTubbergen
  • Console:Amiga 500
Ik vind een een geinig apparaatje :)
Midi aansluiting laten we het zo zeggen: *O* vooral voor mij, want ik kan ook niet spelen :@

Legendarische Digitale Keyboards?

Korg Wavestation


Ensonique SD-1


Alesis Quadrasynth S4


Clavia Nord Lead 1 en 2


Quasimidi Sirius



Alesis Andromedia A6*



*Half digitaal, geluidsgeneratie is analoog.

Post bewerkt door: Ross op: 29-03-2011 - 18:29


#3
Hinse

  • User
  • Frogger

  • 3841 posts
  • LocatieUtrecht
  • Console:Gameboy


Die Alesis Andromedia heeft een lekker diepe sound. En met de Quasimidi Sirius kun je vast lekkere trance nummers maken. :P

#4
Ross

  • Moderator Retroforum
  • Asteroid

  • 1466 posts
  • LocatieTubbergen
  • Console:Amiga 500

Bekijk PostHinse, op 29-03-2011 - 20:23, zei:

Die Alesis Andromedia heeft een lekker diepe sound. En met de Quasimidi Sirius kun je vast lekkere trance nummers maken. :P

Die Alesis heeft zo een diepe sound, omdat de geluidsstage geheel analoog is. De Quasimidi kun je inderdaad leuke trance nummertjes maken, terwijl dit model toch al uit 1998 stamt.

Alesis maakt nog veel meer mooi spul, zoals de micron.

Afbeelding



En nog een kleine toevoeging, de Yamaha Electone. Al heel lang in de roulatie, maar er worden steeds nieuwe modellen uitgebracht. Hier een voorbeeld van een wat oudere, om maar na te gaan wat de nieuwere modellen kunnen, eigenlijk is het een mix tussen een sythesizer en een orgel, maar wel een leuke combi.

OUD:





NIEUW:

Vanaf 40 seconden


Post bewerkt door: Ross op: 29-03-2011 - 21:00


#5
djkoelkast

  • Admin
  • Site Admin

  • 11625 posts
  • LocatieDen Helder
  • Console:Amiga 4000
Ik mis de beroemdste van allemaal:


[17:05:09] Zipo - www.billboardproject.be -Missing The Times We Never Get To Share says:
gij bent mijn computer superhero :D

Tweetbox