Ga naar inhoud

Spiny Norman

Users
  • Aantal items

    941
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

Profiel

  • Geslacht
    Zeg ik niet
  • Console
    granieten lego

Profile Fields

  • Interesses
    Bla

Recente bezoekers van dit profiel

De recente bezoekers block is uitgeschakeld en zal niet meer getoond worden aan gebruikers.

Spiny Norman's Achievements

Space Invader

Space Invader (5/10)

  1. Een héél enkel dingetje is er doorheen gelipt dat denk ik niet echt de bedoeling was: https://schatkamer.beeldengeluid.nl/serie/2101608030021998431/scooby-doo/aflevering/2101608050035284231 LOL!
  2. Zelfs bij de VPRO was niet alles altijd perfect. Floris en De Zevensprong in HD, ook leuk. Alleen die laatste is niet op kleur gecorrigeerd, ik begrijp wel hoe dat zit (het is bronmateriaal, geen eindproduct), maar het is toch jammer. Dat is dan weer beter op de DVD. Maar ja, er zijn vast manieren om dat zelf aan te pakken desnoods.
  3. Nou en dát kunnen we nu dus binnen een handomdraai oplossen: https://schatkamer.beeldengeluid.nl/serie/2101608030021474531/dr-krankenstein/aflevering/2101608040029311731 Da's toch mooi, welke nadelen er ook gevonden mogen worden.
  4. Nou ja, specifiek Krankenstein deed me destijds niks. Achteraf denk ik misschien teveel op golflengte volwassenen. De rest van de ochtend keek ik graag, voor zover ik me herinner. Er moet toen nog redelijk wat live gedaan zijn, want een keer had een van de drie na "Mevrouw Ten Kate" ineens een ander kapsel...
  5. Van de zondagmorgen van de VPRO met de drie dames als presentatrices. Destijds deed 't me overigens weinig. Nou ja, dat had je als vermelding natuurlijk al terug kunnen vinden. Alleen niet zíen, tot nu toe.
  6. https://www.beeldengeluid.nl/collectie/schatkamer Op 26 mei 2026 lanceert Beeld & Geluid de Schatkamer: een online platform waarop je het audiovisuele archief van Beeld & Geluid kunt terugzien of beluisteren. Je krijgt gratis toegang tot honderdduizenden radio- en televisieprogramma’s, met name van de publieke omroepen. Op de Schatkamer kun je zelf op zoek gaan naar je favoriete programma’s, maar je kunt ook programma's (her)ontdekken of je laten verrassen met mooie verhalen over de vele radio- en televisieschatten. ... Welke content staat erop? Honderdduizenden radio- en televisieprogramma’s die tussen 1920-2010 gemaakt zijn door de publieke omroepen. Van Swiebertje, het Klokhuis en Kopspijkers tot Radio 1 Journaal, Jan-Willem Start Op! en Met het oog op Morgen. Maar ook andere collecties, zoals het Polygoon Journaal, animaties en amateurfilms. Kan ik programma's downloaden of fragmenten hergebruiken? Nee, dat kan helaas niet. Dat heeft te maken met de rechten van de programma’s. Die liggen meestal bij de makers en/of bij de omroep of zender die het programma heeft uitgezonden. Daarom kun je op de Schatkamer een programma alleen bekijken en niet downloaden. Mocht je een fragment willen hergebruiken dan kunnen we (meestal) de rechten voor je regelen, maar daar zijn wel kosten aan verbonden. Meer informatie vind je op onze site.
  7. Spiny Norman

    Doctor Who

    PS De afleveringen zijn afgelopen vrijdag op de "iplayer" van de BBC geplaatst voor iedereen (in het VK). Best geinig - al moet je er natuurlijk van houden. De vondst was gebaseerd op een privécollectie van films (16mm). Déze films waren een soort controlekopieën op basis waarvan de negatieven eventueel bewerkt moesten worden. In Nederland zal zo'n situatie zich niet op dezelfde manier voordoen, of het zou moeten zijn, dat alle gevonden delen van "Hamelen" op NPO Start zouden komen. Maar extra kopieën op film i.v.m. buitenlandse stations, dat kwam hier maar zelden voor.
  8. Spiny Norman

    Doctor Who

    Het is lang geleden dat er voor het laatst afleveringen werden teruggevonden, maar het is nu dan toch gebeurd: twee hervonden afleveringen uit 1965 zijn gisteren onthuld. Mét de bekende "daleks".
  9. Ik heb er later nog eens over nagedacht, naar aanleiding ook van andere gesprekken met KM, en ik moet eigenlijk zeggen dat de Nederlandse dub gewoon te ver van het pad af gaat. Het is bijna een parodie, en je vraagt je af of de stemacteurs niet stoned waren en dus maar een melige versie hebben gemaakt. Die flauwekul af en toe! Op een bepaald moment hoor je zelfs iets als: "Hé, we zijn op bananesplit! Lachen naar de camera!" Stemacteren is ook acteren, je moet je eigen verhaal serieus nemen zolang je er middenin zit. 't Is net zoiets als lachen om je eigen grap - daarmee verpest je de boel. (Paul van Gorcum of iemand van dat kaliber was er duidelijk niet bij.) Ik vind dat soort bewuste opmerkingen overigens prima in bv. Shrek. Maar daar is het ook iets leuker gedaan en was het vanaf het begin af aan de bedoeling.
  10. Via zoeken.beeldengeluid.nl had het er dan ook wel ingestaan, inderdaad. Daar staat namelijk van Villa Achterwerk (of andere opties) wel bijna altijd de inhoud gespecificeerd. Je kan het dus zelf controleren. SpongeBob is dus in Nederland pas iets later bekend geworden. (En zo herinner ik het me trouwens ook.)
  11. In de wereld van Nederlandse dubs is er inderdaad ruimte voor dat soort dingen. Ik ken minstens drie voorbeelden van uiteenlopende series die tweemaal ingesproken zijn. Plus het feit dat er enkele ook uitsluitend voor de koopvideo Nederlands spraken. Ik vroeg me ooit af, of een bepaald seizoen van Johnny Bravo ooit in het NL was geweest en er is gewoon geen manier om het te weten te komen. Maar... er is ook nergens een vermelding dat het wél zo is. Uitzendingen van Villa Achterwerk uit die tijd lijken andere programma's te bevatten.
  12. Leuk verteld. Ik gun 't ze van harte, er zijn zeer waardevolle mensen daar (en hier), maar realistisch gezien zijn er nog wel wat haken en ogen. Of misschien moet ik daar niet vaag over zijn: Ik bedoel dat er in hoofdlijnen twee groepen mensen zijn die nog iets hebben en beide kunnen redenen hebben om het niet te delen. Ook zelf struikel ik soms wel eens over een ongedigitaliseerd item, en dan kan je wel eens denken, "hé transfer dit nou maar eens eerst, voordat je om een nieuwe portie vraagt". Wanneer degenen die willen delen, dat gedaan hebben, dan zijn er op dat moment alleen de mensen over, die niet willen meewerken. Dan lijkt het soms alsof alle verzamelaars egoïsten zijn - tenminste in Engeland is dat wel eens zo, daar raken Doctor Who-fanaten at en toe meegesleept in die gedachtegang. Maar dat is volgens mij niet zo. Ik ken wel één schrijnend geval van iemand met DVDR van N1500 die bang is voor bootlegging (van een serie waar maar vijf mensen ooit nu nog van gehoord hebben). Terwijl hij die zelf ook maar via-via had gekregen (originele banden & hun eigenaar reeds lang uit beeld). Maar goed, één is niet hetzelfde als iedereen.
  13. To en Ta... Had een sterk Monty Python gehalte!
  14. De volledige link is trouwens deze: https://www.beeldengeluid.nl/heel-holland-zoekt In sommige opzichten wat optimistisch. Idealiter zou er ook wat mee gedáán worden, vertoning in een of andere vorm, vind ik.
  15. Joost Prinsen. Keek toevallig nog gisteren een stukje Zevensprong, waar hij de humeurige koetsier speelt. Anderen zullen eerder aan de Stratenmaker op zee (hele bezetting inmiddels heengegaan) denken, of aan Mes op tafel of noem maar op. Het is niet anders...
×
×
  • Nieuwe aanmaken...